افزایش وابستگی عامل موثر بر بهره وری بازاریابی افزایش وابستگی عامل موثر بر بهره وری بازاریابی

افزایش وابستگی عامل موثر بر بهره وری بازاریابی

۱۳۹۷/۱۲/۰۱

بازاریاب های آینده نگر، خاتمه ی فروش را به عنوان آغاز یک رابطه ی بالقوه با سودآوری بیشتر تلقی می کنند و پس از این مرحله، فرآیند وفادارسازی مشتریان آغاز می شود. برای بیشتر مشتریان، تجربه پس از خرید که شامل مصرف و خدمات پس از فروش است و نیز ارزیابی این که آیا عملکرد… ادامه مطلب »

آگاهی از برند (Brand Awareness) آگاهی از برند (Brand Awareness)

آگاهی از برند (Brand Awareness)

۱۳۹۷/۱۱/۲۶

هدف نهایی بازاریابی، هدایت مشتریان از آگاهی به حمایت است. به طور کلی، سه منبع تأثیرگذاری وجود دارد که بازاریابان می توانند با استفاده از آن ها به این مهم دست یابند. تصمیمات یک مشتری معمولا تحت تأثیر ترکیبی از «اثر خودشان، اثر دیگران و اثر محیط بیرونی» است. اثر محیط بیرونی از منابع بیرونی… ادامه مطلب »

چگونه تعهد مشتریان نسبت به برند را افزایش دهیم؟ چگونه تعهد مشتریان نسبت به برند را افزایش دهیم؟

چگونه تعهد مشتریان نسبت به برند را افزایش دهیم؟

۱۳۹۷/۱۱/۲۰

جذب و متقاعدسازی مشتریان جذب و متقاعد سازی مشتریان، گام های مهمی در جهت شکل گیری حامیان وفادار به برند می باشد. بازاریاب ها باید مطمئن شوند که مشتریان فرآیند خرید و استفاده از برندها را به پایان می رسانند. یک مشتری را در نظر بگیرید که از طریق تلویزیون، اطلاعاتی درباره ی یک برند… ادامه مطلب »

چه چیزی باعث جذابیت برند می شود؟ چگونه می توان برند خود را جذاب کرد؟

چگونه می توان برند خود را جذاب کرد؟

۱۳۹۷/۱۱/۱۵

اگر بیشتر مشتریان برندی را جذاب و خوشایند ندانند، با وجودی که از آن برند آگاهی دارند، اما از نظرشان جذابیتی نخواهد داشت. منشأ این مشکل می تواند از محصولی که آن برند ارائه می کند و یا حتی خود برند باشد. زمانی که پیشنهادهای ارزش محصول واقعی جذاب نباشد، ممکن است حتی یک کمپین… ادامه مطلب »

رابطه بین آمیخته بازاریابی 4P و 4C رابطه بین آمیخته بازاریابی 4P و 4C

رابطه بین آمیخته بازاریابی 4P و 4C

۱۳۹۷/۱۱/۱۳

آمیخته ی بازاریابی یک ابزار کلاسیک است برای کمک به برنامه ریزی درباره ی آنچه باید ارائه شود و همچنین چگونگی ارائه به مشتریان. آمیخته بازاریابی 4P ضرورتا چهار P وجود دارد: محصول (Product)، قیمت (Price)، مکان (Place)، ترفیع (Promotion). Product (محصول) محصول معمولا بر اساس نیازها و خواسته های مشتریان که از طریق تحلیل… ادامه مطلب »

جایگاه یابی برند در بازاریابی جایگاه یابی برند در بازاریابی

جایگاه یابی برند در بازاریابی

۱۳۹۷/۱۱/۰۸

برندها به دلیل روندهای سریع تکنولوژیک مجبورند انعطاف پذیری و توانایی سازگاری بیشتری داشته باشند، با این حال ویژگی معتبر بودن آنها بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. در جهانی که بیش از پیش شفاف شده، قابلیت اعتبار و درستی با ارزش ترین دارایی است. از نگاه سنتی، یک برند، مجموعه ای از تصاویر… ادامه مطلب »

بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی سنتی بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی سنتی

بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی سنتی

۱۳۹۷/۱۱/۰۵

از نگاه سنتی، بازاریابی همیشه با بخش بندی شروع می شود؛ روشی برای تقسیم بازار به گروه های همسان بر اساس معیارهای جغرافیایی، جمعیت شناختی، روانشناختی و گروه رفتاری. معمولا پس از بخش بندی مرحله ی هدف گذاری است؛ روشی برای انتخاب یک یا چند بخش که بر اساس میزان جذابیت و همخوانی با برند،… ادامه مطلب »

نقش شهروندان اینترنتی در فروش نقش شهروندان اینترنتی در فروش

نقش شهروندان اینترنتی در فروش

۱۳۹۷/۱۱/۰۳

«شهروند اینترنتی» افرادی هستند که فراتر از مرزهای جغرافیایی زندگی می کنند و فعالانه در جهت توسعه اینترنت به خاطر منفعت جهان بزرگ تر تلاش می نمایند. شهروندان اینترنتی در عمل، شهروندان واقعی دموکراسی هستند، زیرا می خواهند در توسعه اینترنت نقش داشته باشند. محتوا در اینترنت توسط مردم ایجاد و برای مردم به اشتراک… ادامه مطلب »

نقش خانم ها در فروش نقش خانم ها در فروش

نقش خانم ها در فروش

۱۳۹۷/۱۰/۳۰

بازار خانم ها نیز یکی از گزینه های منطقی و هدفمند برای بازاریابان است. نه تنها گستره بازار خانم ها بسیار وسیع است، بلکه این بخش از بازار کاملا متمایز از سایر بخش ها است. با توجه به تفاوت های روانشناختی خانم و آقا، جان گری در تشبیهی می گوید که آقایان از سیاره مریخ… ادامه مطلب »

نقش جوانان در فروش نقش جوانان در فروش

نقش جوانان در فروش

۱۳۹۷/۱۰/۲۷

براساس گزارش صندوق جمعیت ملل متحد، در سال 2014 ، 8/1 میلیاد جوان در رده سنی 10 تا 24 سال در جهان زندگی می کردند، این بالاترین رقم در تاریخ بشر است و رشد آن ادامه خواهد داشت. نکته قابل توجه این که تقریبا ۹۰٪ از آنها در کشورهای کمتر توسعه یافته زندگی می کنند.… ادامه مطلب »

موثرترین گروه های جامعه در فروش موثرترین گروه های جامعه در فروش

موثرترین گروه های جامعه در فروش

۱۳۹۷/۱۰/۲۶

هنگامی که پیرامون حمایت از برند در دنیای مجازی مباحثی مطرح می شود، نمی توان تصور کرد که تمامی مشتریان واکنش یکسانی نشان دهند. از آن جا که بعضی از بخش های جامعه مشتریان بر ترجیحات فردی خود تکیه می کنند، حمایت از برند چندان مسئله مهمی برای آن ها تلقی نمی شود. از طرفی،… ادامه مطلب »

مشتری آگاه یا سردرگم؟ مشتری آگاه یا سردرگم؟

مشتری آگاه یا سردرگم؟

۱۳۹۷/۱۰/۲۴

همه ما تصور می کنیم که مشتریان امروزی بیشترین قدرت را نسبت به گذشته دارند، به گونه ای که بعضی از آن ها فعالانه به دنبال آن هستند که درباره برندها اطلاعاتی را کسب کنند. آن ها تصمیمات خرید آگاهانه تری را می گیرند، اما برخلاف سطح بالاتر کنجکاوی و دانش، کنترل لازم بر آنچه… ادامه مطلب »